Technologie lepení

Kde se vzala lepící páska?

Lepící páska najde uplatnění všude, kde je zapotřebí konstruovat pevnější a lehčí výrobky s velkou životností a nízkými náklady. Pro tyto potřeby se nejlépe hodí lepící páska, ať už jednostranná či oboustranná. Uplatnění pak najde v celém zpracovatelském průmyslu, kde ve srovnání s tradičními metodami upevňování - nýty, šrouby, apod., znamená vždy efektivnější způsob spojení. Velkou výhodou je, že k nalepení a dosažení plného spojení, postačí pouze přitlačení - a to na různé plochy apovrchy.

Jednostranné lepící pásky mají lepící složku pouze na jedné straně pásky a oboustranné lepící pásky pak na obou stranách pásky (nosiče).

Materiály nosiče pásky

Mezi nejpoužívanější materiály nosiče pásek se používá především papír, folie, PVC, polyestery, polyethyleny, polyamidy, různé tkaniny, ale i třeba hliník, který výborně odolává teplu a vlhkosti.

Lepící složka pásek

Pro lepící složku lepícíh pásek se osvědčily nejvíce lepící materiály na bází syntetických a přírodních kaučuků, různé akrylátové lepidlové směsy, silikony a umělé pryskyřice.

Poradíme Vám

S výběrem toho pravého materiálu a vhodné lepící složky Vám rádi poradíme! K dispozici je široká řada pásek s vlastnostmi, které vyhovují různým požadavkům.

Lepící pásky a tvarové výseky